Kas slypi vardadienyje? Paslėpta vardų reikšmė.

Kas slypi vardadienyje? Paslėpta vardų reikšmė.

Vardas yra mūsų visų asmeninė tapatybė. Tai gali būti vardas, antrasis vardas, pavardė ar net pravardė. Ir nors dauguma mūsų apie savo vardus per daug negalvoja, išskyrus tai, kokie jie yra, iš tikrųjų už jų slypi daug reikšmingų dalyku.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad yra vardų kurie yra susiję su tam tikromis metų dienomis? Jos vadinamos vardadieniais. Kai kuriose kultūrose vardadieniai yra svarbesni už gimtadienius!

Vardadieniai gyvuoja jau daugelį šimtmečių, o iš pradžių jie atsirado kaip būdas pagerbti katalikų šventuosius. Kiekvienam šventajam buvo paskirta viena diena, ir žmonės švęsdavo ją dalyvaudami mišiose, uždegdami žvakes ir kalbėdavo maldas. Laikui bėgant ši tradicija išsivystė ir dabar vardadieniai švenčiami ne tik katalikų, bet ir viso pasaulio šalyse.

Pavyzdžiui, Lenkijoje vardadieniai yra didžiulė šventė. Žmonės vieni kitiems dovanoja vardadienio dovanas, gėles, atvirukus ir net dainuoja vardadienio dainas! Čekijoje vardadieniai dažnai derinami su šeimos iškyla ar vakariene. O Graikijoje vardadieniai tokie svarbūs, kad kad kai kurie vardadieniai laikomi net valstybinėmis šventėmis.

Ką slepia jūsų vardo diena?


Jūsų vardas daug ką pasako apie jus. Jis gali atskleisti jūsų kilmę, gyvenimo tikslą ir net jūsų asmenybę. Bet ar žinojote, kad jūsų vardas taip pat turi paslėptą prasmę?

Vardo paslėpta mintis galima kartais rasti ir per vardo diena. Vardo diena – tai krikščioniška tradicija, kai švenčiama šventojo, turinčio tą patį vardą kaip ir jūs, diena Pavyzdžiui, jei jūsų vardas yra Marija, jūsų vardadienis būtų švenčiamas Mergelės Marijos šventės dieną. Vardas Jurgis reiškia „ūkininkas“, todėl Jurgio vardadienis būtų švenčiamas balandžio 23-iąją, šventojo Jurgio, ūkininkų globėjo, šventės dieną.

Norint tai sužinoti, tereikia savo vardą surasti vardų žodyne. Vardų žodynai – puikus būdas sužinoti apie paslėptą vardų reikšmes.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.